Güneş Sigorta

Güneş Sigorta, sektörünün lider kuruluşlarından biri olarak 10 bölge müdürlüğü, 6 finansal bölge müdürlüğü, 3 temsilciliği ve 2600'ü aşkın satış kanalından oluşan uzman kadrosuyla sigortalılarına 56 yıldır hizmet veriyor.
En yeni teknolojilerle beslenen altyapısını ve etkin operasyonel gücünü çözüm odaklı yaklaşımı ile birleştiren Güneş Sigorta, müşteri odaklı hizmet anlayışla hareket ediyor. Kurulduğu günden bu yana sektördeki öncü uygulamalara imza atan Güneş Sigorta, tüm ihtiyaçlara cevap verecek sigorta çözümleri ve yeniliklere uyum sağlamaktaki hızı ile sektör standartlarının ve toplumumuzdaki sigorta bilincinin gelişimine katkıda bulunuyor.
Güneş Sigorta, güçlü finansal yapısıyla kendinizi güvende hissetmenizi sağlarken, kasko ve özel sağlık sigortası ile her an yanınızda.

Şirketin Sermaye Yapısı
Bugün Türkiye'nin en büyük kamu ve özel kuruluşları ve bunların uzmanlık gerektiren projelerinin de güvencesi olan Güneş Sigorta’nın ana hissedarları, ülkemizin en saygın bankalarından biri olan VakıfBank ve Fransa’nın lider sigorta kuruluşlarından Groupama’dır. Bunlardan Güneş Sigorta'nın %34,2'sine sahip olan Türkiye Vakıflar Bankası, büyük mevduat hacmi, 343 Trilyonluk sermayesi ile dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan ve üst sıralara hızla ilerleyen bir kuruluştur. Güneş Sigorta'nın %30 hissesine sahip olan Groupama ise 21 ülkede faaliyet gösteren dünyanın en büyük sigorta gruplarından biridir. %20,8’lik payı halka arz edilmiş olan Güneş Sigorta’nın %15’lik hissedarı Vakıfbank personel vakfıdır.

Şirketin İştirakleri

Vakıf Emeklilik A.Ş.
Vakıf Finansal Kiralama A.Ş.
Vakıf Finans Factoring Hizmetleri A.Ş.
Vakıf Pazarlama ve Ticaret A.Ş.
Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ort. A.Ş.
Vakıf B tipi Menkul Kıymetler Yatırım Ort. A.Ş.
Vakıf Enerji ve Madencilik A.Ş.
Taksim Otelcilik A.Ş.
Vakıf İnşaat Restorasyon ve Ticaret A.Ş.
Tarım Sigortaları Havuz İşlet.A.Ş.
Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Güneş Turizm Otomotiv End. Ve Tic. A.Ş.
Güneş Sigorta