Axa Sigorta

Axa Sigorta 'nın sermayedarı olan AXA Grubu, dünyada sigorta sektöründe ilk 3 şirket arasında yer almaktadır. Toplam 48 ülkede 90 milyar Euro prim üretimi ve 3,6 milyar Euro faaliyet gelirine ulaşan AXA Grubu'nun, müşterilerinin her türlü ihtiyacına cevap verebilmeyi hedefleyen "Finansal Koruma" konusundaki faaliyetleri, sigorta, kişisel koruma, birikim ve gayrimenkul planlama alanlarını kapsamaktadır AXA Sigorta, sektörünün en büyük sigorta şirketi olup Türkiye'nin her köşesinde elementer ve hayat branşlarında hizmet vermektedir. 2010 üçüncü çeyrek rakamlarına göre elementer branşta 1.094 milyon TL prim üretimi ile %12,6 pazar payına ulaşan AXA Sigorta aynı zamanda yangın, kaza ve kasko branşlarında da sektöründe liderdir.

Axa Sigorta Ürünleri Neza Sigorta'da

Axa Sigorta'nın kasko, trafik sigortası ve özel sağlık sigortası ürünlerine Türkiye'deki online sigortacılığın lideri Neza Sigorta'ten dakikalar içerisinde ulaşabilirsiniz.

Axa Sigorta'nın Sektörde Fark Yaratan Özellikleri

Müşteri İhtiyaçlarının Doğru Belirlenmesi AXA Sigorta Kurumsal müşterileri için risk yönetimi yaparak, kurumsal müşteri ihtiyaçlarına özel poliçeler oluşturmaktadır.

Yüksek Müşteri ve Çalışan Memnuniyeti

AXA GRUP tarafından bağımsız araştırma şirketi Nielsan'a yaptırılan Müşteri Memnuniyeti araştırması sonuçlarına göre AXA Sigorta genel müşteri memnuniyeti % 88 olarak gerçekleşmiştir. Ayrıca Türkiye Kalite Derneği'nin (KALDER) yapmış olduğu Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) anketi sonuçlarına göre AXA Sigorta 3 kez sektöründe "En Memnun Olunan Şirket" seçilmiştir. AXA Sigorta çalışanlarının şirketlerinden duydukları memnuniyet her yıl bağımsız araştırma kuruluşu Towers&Watson tarafından ölçülmektedir. Çalışanların isim belirtmeksizin katıldığı araştırma sonuçlarına göre çalışan memnuniyetinin 2009'da yükseldiği düzey %95 olmuştur.

En Beğenilen Şirket

Capital Dergisi'nin düzenlediği ve üst düzey yöneticiler tarafından yanıtlanan araştırmaya göre AXA Sigorta 3 yıldır üst üste sektöründe "En Beğenilen Şirket" seçilmiştir.

Sektörünün En İyisi

Dünya'nın saygın ekonomi dergilerinden Euromoney, AXA Sigorta'yı 2009 senesinde 4, 2010 senesinde ise 2 dalda ödüllendirmiştir. Euromoney 2009 Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi Türkiye'nin En Yaratıcı Sigorta Şirketi Türkiye'nin En İyi Fiyatlama Yapan Sigorta Şirketi Türkiye'nin Hasarı En İyi Çözümleyen Sigorta Şirketi Euromoney 2010 Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Sigorta Şirketi

Vergide de Sektör Lideri

AXA Sigorta 2008 yılı kurumlar vergisi sıralamasında sigorta sektöründe 1. sırada, Türkiye'de ilk 500 şirket arasında ise 36. sırada yer almıştır. Yönetim Stratejisi AXA Sigorta uygulamaları ile yönetim kitaplarına konu olmuştur. Prof. Dr. Arman Kırım'ın farklılaşma düşünceleri konusunda çeşitli başarılı örneklere yer veren Mor İneğin Akıllısı adlı yönetim uygulamaları kitabının fiyat stratejileri bölümünde, Dünya'dan Toys'R Us ve South West Airlines, Türkiye'den de AXA Sigorta'nın uygulamaları incelenmektedir. Rauf Ateş'in "Yeni Normal: İş Dünyasında Ayakta Kalmanın Yolları" isimli kitabında dünyadaki başarılı uygulamalara ilişkin örnekler verilmiş, bu çerçevede AXA Sigorta'nın uygulamaları da yer almıştır.

Tüm Türkiye'ye Ulaşan Yaygın Servis Ağı

Ülke çapına yayılmış 1.200'ün üzerinde anlaşmalı servis ve tamirhaneler ile yaygın servis hizmeti vermektedir.

Hasarda 24 Saat Servis Hizmeti

Yılda 365 gün, günde 24 saat hasar anında kesintisiz ulaşılabilen 212 444 1 999 no'lu "Hasar İletişim Merkezi" ile müşterilerilere ihtiyaç duydukları her anda, çok hızlı hizmet verilmektedir. Axa Sigorta ile Çalışmanın Avantajları AXA Sigorta sizlere risk yönetimi danışmanlık hizmeti verir, almanıza gerek olmayan riskler konusunda sizleri bilgilendirerek, mali avantaj sağlar. AXA Sigorta poliçelerinizin sağlıklı değerler üzerinden düzenlenebilmesi için mutabakatlı kıymet çalışması hizmeti sunar. AXA Sigorta maksimum teminatları minimum maliyetlerle elde etmeniz için çaba sarf eder. AXA Sigorta ile hasarlar son derece hızlı şekilde sonuçlandırılır ve ödenir. Amacımız; hasar sonrasında müşteri memnuniyetinin devamı ve uzun yıllara yayılacak bir iş birliğinin temin edilmesidir. Bu nedenle Axa Sigorta'dan hasar alan müşterilerimiz AXA Sigorta sigortalısı olarak kalmaya devam ederler. AXA Sigorta uluslararası piyasalarda tanınan, güvenilirlikleri önemli derecelendirme kuruluşları tarafından tescil edilen ve Standart & Poor's tarafından A ve üzerinde derecelendirme verilen veya AXA grubu şirketlerinin reasürans programlarının plasmanından sorumlu olan AXA Cessions 'un onayladığı reasürörlerle çalışmaktadır.
Axa Sigorta