Demir Sigorta

Kasım 1989 da Gothaer Alman Sigorta olarak kurulmuştur. Şirket ismi 1990 yılında Gothaer-Demir olmuştur.

1992 yılında Demirbank T.A.Ş. şirketi satın alarak ismini DEMİR SİGORTA A.Ş. olarak değiştirmiştir. 1997 yılında Cıngıllı Holding bünyesine katılmıştır.
2003 yılından itibaren Demir Finansal Grup Holding iştiraki olarak faaliyetine devam etmiş olan Demir Sigorta A.Ş. 2013 sonunda CYNVEST S.A.L. HOLDING ile GROUPMED INTERNATIONAL tarafından devralınmıştır.
Demir Sigorta Genel Müdürlük Tanıtım
Demir Sigorta Genel Müdürlük firmamız İstanbul ili Şişli ilçesinde Sigorta alanında hizmet vermektedir.

GELECEĞİNİZİ SİGORTALAYIN

Sigorta çeşitli risklerin gerçekleşmesi sonucunda olabilecek zararları maddi olarak gidermek için kullanılan mali araçtır. Sigorta sözleşmesi sigorta yapılması için hukuki açıdan gerekli bir sözleşmedir. Sigorta şirketi ise sigorta işlerinin yönetilmesi işletilmesi ve satışı ile ilgilenen şirketlere denir. Sigortacılık ise bu işlerle ilgilenen meslektir. İnsanların tüm mal varlıkları ve ekonomik girişimleri risk adı verilen belirsizliklerin tehdidi altındadır. Sigortada bu risklerin gerçekleşmesi halinde doğan zararı karşılar böylece gelecekte maddi açıdan bir sorun olmamasını sağlar. Sigorta kişi ve kurumlara güven sağlayan bir kurumdur gelecek planlamalarının yapılmasını mümkün kılar girişimciliğe teşvik eder.

Sigorta işlemleri ve işleyişi de şöyle olur; Bir sigorta şirketinin çatısı altında toplanan sigortalılar gelecekteki hasarları karşılamak için prim şeklinde adlandırılan ücreti öderler. Prim tutarının içinde hasarlar için sağlanacak tutarların yanı sıra şirketin işletme masrafları kârı vergiler acentenin komisyonu gibi gider kalemler de dâhildir. Sigortaysa öngörülemez ve maddi zarar doğuracak olaylara yani risklere karşı yapılır. Ne zaman olacağı önceden bilinen ve kestirilen olaylara karşı sigorta yapılmaz yapılamaz. Kumar gibi hisse senedi alım-satımı gibi riskler ve ya kanuna aykırı olarak yapılan şeyler sigortalanamaz. Ayrıca kanunlardan kaynaklanan cezalara karşı da sigorta olmaz. Sigorta teminatının işleme konması için sigortalı ile sigorta şirket arasında sigorta sözleşmesi yapılır buna da poliçe denir. Poliçe sigorta sözleşmesinin koşullarının olduğu ve bunları ispatlayan güven belgesidir.

Demir Sigorta Genel Müdürlük

Sigortada edilmiş bir riskin gördüğü zarara verilen ad hasardır. Herhangi bir hasar gerçekleştiği zaman sigortalı sigorta şirketinde ihbarda bulunur ve sigorta şirketi hasarı kendisinden bağımsız bir eksperin yani işin ehli bir insanı görevlendirip hasar olan yerin incelemesini sağlar. Daha sonra ise eksperin raporu incelenerek sigorta teminatı içindeki zararı tazmin edilir yani sigortalıya tazminat ödenir.

Sigorta türleri zorunlu olup olmadığına göre sınıflara ayrılabilir. Bizim ülkemizde yani Türkiye’de zorunlu olan 2 sigorta türü vardır biri zorunlu deprem sigortası diğeri ise trafik sigortasıdır. Kanunun sigortalanamaz dediği şeyle dışındaki diğer sigortalar ise şu şekildedir;
Demir Sigorta Genel Müdürlük ile Can sigortası hayat sigortası ferdi kaza sigortası sağlık sigortası mal sigortaları kasko ve bunlar gibi oto sigortası yangın sigortası nakliyat sigortası mühendislik sigortası sorumluluk sigortası hukuki koruma sigortası kredi sigortası gibi sigortalar zorunlu olmayan ama yapılması yararlı olan sigortalardır.
Demir Sigorta