HDI Sigorta

Talanx AG., 1903 yılında Almanya'da ' HDI Haftpflichtverband Der Deutschen lndustrie V.a.G.' isimli Alman Kooperatif Sigorta Birliği tarafından kurulmuş bir sigorta grubudur. HDI International Holding AG ise Talanx'ın bir kuruluşudur. Ana faaliyet konusu Sigortacılık ve Finansal Hizmetler olan Talanx AG, 2005 yılı sonu itibariyle Almanya'da Allianz Group ve Munich Re'den sonra üçüncü büyük sigorta grubudur.

HDI Sigorta, kasko sigortası ve zorunlu trafik sigortası ürünlerine Neza Sigorta avantajlarıyla dakikalar içerisinde sahip olabilirsiniz.
Grubun merkezi Almanya'nın Hannover kentinde bulunmakta ve yaklaşık 150 ülkede faaliyet göstermektedir. Dünyada çalıştırdığı personel sayısı 9800'ü bulmaktadır. Talanx, uluslararası bir grup olup, içinde bir çok markayı barındırmaktadır.
Talanx'ın sahip olduğu şirketlerden Aspecta, brokerler vasıtasıyla sigorta ürünleri pazarlamaktadır. CiV Versicherungen, PB Versicherungen ile Neue Leben sigorta şirketleri, bankalar vasıtasıyla pazarlama üzerine uzmanlaşmışlardır. Öte yandan Clarendon, özel sigortalar üzerine yoğunlaşmıştır. Ampega ise fon ve hisse yöneticiliği yapmaktadır. Bireysel sigortalardan sınai sigortalara yayılan bir ürün yelpazesine sahip grup, hem hayat dışı hem de hayat dallarında aktifdir.
2005 yılı prim üretimi yaklaşık 20 Milyar olan Talanx, direkt sigortacılığın yanı sıra reasürans alanında da faaliyet göstermektedir.
Grup şirketlerinden Hannover Re ve Hannover Life Re Avrupa'nın en güçlü reasürörlerinden olup hayat ve hayat dışı alanlarda faaliyet göstermektedir.
Talanx'ın finansal gücü, AMBest tarafından 'A stable' S&P tarafından ise 'AA - stable' olarak belirlenmiştir.
HDI Sigorta hisselerini satın alan HDI International Holding AG hem bireysel hem de kurumsal müşterilere sigorta hizmeti veren bir Talanx grup şirketidir.

Bünyesinde Bulunan Şirketler

HDI Hannover Versicherung AG Austria
HDI Seguros S.A. Brazil
HDI Seguros S.A. Spain
HDI Assicurazioni S.A. Italy
HDI Verzekeringen N.V.Netherlands
HDI Samopomoc TU, S.A., Poland
HDI Asekuracja TU, S.A., Poland
HDI ZAD, Bulgaria

HDI Sigorta, kasko ve trafik sigortası başta olmak üzere pek çok sigorta çeşidinde hizmet sunmaktadır. Anlaşmalı araç servisleri sayfamızdan HDI Sigorta'nın hizmetleriyle ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.
HDI Sigorta