Ray Sigorta

Ray Sigorta, ulusal taşımacılık şirketleri olan THY, Denizcilik İşletmeleri, Devlet Demiryolları ve PTT’nin girişimleri ile 1958 yılında kurulmuştur. Ray Sigorta kurucularının özelliklerinden dolayı ilk yıllarda öncelikle nakliyat ile ilgili branşlarda hizmetler vermiştir.

Ray Sigorta kasko sigortası ürünlerine Neza Sigorta avantajlarıyla ulaşabilirsiniz.

Ray Sigorta özelleştirilme kararı alınmasının ardından 1992 yılında Doğan Holding’in bünyesine katılmıştır. 2007 yılında ise Orta ve Doğu Avrupa’nın en büyük ve önemli sigorta gruplarından olan Avusturya merkezli Vienna Insurance Group (VIG) tarafından satın alınmıştır. Ray Sigorta'nın hisse yapısında; yüzde 84.26'lık hisse TBIH Financial Services Group N.V'ye, yüzde 10 hisse Vienna Insurance Group’a ve İMKB’de işlem gören yüzde 5,74 halka açık pay oluşturmaktadır.

53 yıldır sigortacılık sektöründe faaliyet gösteren Ray Sigorta, DASK, konut, seyahat, nakliyat, kaza, mühendislik, ferdi kaza, sorumluluk, tekne, havacılık, tarım, hukuksal koruma ve sağlık sigortaları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Türkiye’de yüzde 2,11’lik pazar payı ile faaliyet gösteren Ray Sigorta, 2010 yılı sonunda toplam 252.374.228 TL’lik prim üretimi gerçekleştirmiştir.
Ray Sigorta