ER-BU inşaat 1982 yılında Ercan TUNÇ ve Burhan ÇETİN tarafından kurularak inşaat taahhüt sektöründe faaliyete geçmiştir.

30 yılı aşkın tecrübenin sağlamış olduğu birikimle Restorasyon ve Rekonstrüksiyon çalışmaları yapan sayılı firmalar arasında olan ER-BU inşaat geçmiş ile bugünün arasında kalite ve duyarlılıkla hizmet vermektedir. Firmamızın asıl uzmanlık alanı Osmanlı Dönemine ait her türlü tarihi eserin Restorasyonu ve aslına uygun olarak günümüze taşınmasıdır.

Dünya Kültür Mirasına hizmet etmeyi görev edinen ve tüm projelerinde Restorasyon çıtasını yukarı çeken firmamız, yeni projelerle büyümekte ve titizlikle çalışmalarına devam etmektedir.

ER-BU ailesi olarak tüm eserlere sabır ve muhabbetle yaklaşıyor, ödün verilmez kalite anlayışımız ve tarihi canlandıran dokunuşlarımızla dünya standartlarını hedefleyerek daima en iyi olanı sunmaya çalışıyoruz.

Faaliyet Alanlarımız
Tarihi Eser Restorasyonu
Enerji iletim ve Dağıtım Hatları
Yol , Köprü ve Alt Yapı Çalışmaları

Kalite Belgelerimiz
Kurulduğu günden itibaren gücünü sürekli arttıran ve yatırımlar yapan firmamız ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemi ile ISO 14001:2004 çevre yönetim sistemi sertifikalarına uygun çalışma esaslarına dayalı faaliyetlerine devam etmektedir.