Sistem DÖRDÜNCÜ BOYUT firmasının üreterek dünya piyasasına yaydığı bir üründür.Sistem normuna uygun malzemelerden üretilmektedir. Alüminyum’u üreten firmanın dünya çapında tüm norm belgeleri mevcuttur.
Balkonunuzu herhangi bir doğrama profili ile kapattığınızda eski haline dönüştürmeniz artık mümkün değildir.Balkonunuz her an depo haline gelebilir.Dışardan evinize baktığınızda mimarisinide bozmuş olursunuz.
Balkonlar şehir hayatında soluklanma ve dinlenme mekanıdır.Balkonunuzu kullanmanızı engelleyecek rüzgar,toz,yağmur,gürültü gibi etkenler bu sistem sayesinde balkonunuzu her türlü şartta kullanmanızı sağlar.
Balkonunuzun şekline göre alt ve üstte döşenmiş alüminyum profillerden oluşan raylar içinde yaklaşık 750 mm genişliğinde 2700 mm yüksekliğinde 6 mm,8 mm ve 10 mm. kalınlığında temperli camlardan oluşan cam kanatlar hareket ettirilerek balkonunuzu kısmen veya tamamen kapatarak kullanabilinir.

Cam kanatları bir kenarda topladığınızda balkonunuz kapatılmadığı zamanki haline dönüşerek balkon olarak kullanılabilir.
Yağmur veya rüzgarlı bir havada camlarınızı kapatarak kapalı bir balkon haline dönüştüre bilirsiniz.
Cam kenarlarında dikey profil olmadığından kapalı haldeyken görüşünüzü engelleyecek cam dışında herhangi bir cisim olmaz ve görüşünüz engellenmez.
Malzeme Türkiye’de imal edilip ürün haline getirilmektedir.Temperli camlarda ülkemizde üretilmektedir. Sistem camlarının temperli olma nedeni kırıldığında insana zarar vermeyecek büyüklükte parçalara bölünmesi ve temperlenen camın mukavemetinin kendi kalınlığının 5 katı kalınlıktaki cam mukavemetine eşitlenmesi dir.Böylelikle ince cam kullanarak yüksek rüzgar mukavemeti sağlamak,hafif kanat elde etmek imkanı elde edilmektedir.

Sistem kat yüksekliğine ve kanat boyutlarına uygun cam kalınlığı seçilerek üretilmektedir.Dolayısıyla her türlü hava şartına dayanıklıdır.Kullanılan malzemelerin kalitesi korozyona karşı dayanıklı alüminyum ve krom nikel olduğundan kullanım ömrü uzundur.
Balkon camlama sisteminde bugünün anlayışına göre ısı yalıtımı yoktur şuanda kullanılan doğramalar hem çift camlı hem de çok odacıklı ısı geçirgenliği az olan malzemelerden üretildiğinden balkon camlama sisteminin doğrama sistemi ile mukayesesi düşünülemez.